Super League, Ατρόμητος – Πανσερραϊκός 1-1: Ισοφάρισε στο 94΄το Περιστέρι

Όπως συνέβη και στον αγώνα για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ο Πανσερραϊκός βρέθηκε μία ανάσα το Σάββατο από τη νίκη στο Περιστέρι,

ωστόσο ο Ατρόμητος με γκολ στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 1-1, στο ματς των δύο ομάδων, για την 3η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League.

Στο 18ο λεπτό τα «λιοντάρια» πήραν το προβάδισμα με κεφαλιά του Άλεξιτς, με τον Τζοβάρα να ισοφαρίζει στο 90+4′ μετά από τραγικό λάθος του Χοβάν.

Ατρόμητος-Πανσερραϊκός 1-1

Γκολ: 18′ Άλεξιτς (Πανσερραϊκός), 90+4′ Τζοβάρας (Ατρόμητος)

Κίτρινες: Πομόνης (Ατρόμητος), Άλεξιτς (Πανσερραϊκός), Κούεν (Ατρόμητος), Μορέιρα (Πανσερραϊκός), Τζαβέλλας (Ατρόμητος), Τζοβάρας (Ατρόμητος), Έντερ (Ατρόμητος)

Δοκάρια: 47′ Ρομπάιγ (Ατρόμητος)

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Mαρκετζάνι-Κυβρακίδης, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Πομόνης – Έρλινγκμαργκ, Φριντζόνσον, Κούεν – Ρομπάιγ, Ντιρκς, Βέργος

Τρεις αλλαγές για τον Ατρόμητο στο 46′: Οι Βρακάς, Έντερ και Βαλένσια αντί των Έρλινγκμαργκ, Φριτζόνσον και Ντιρκς.

Αλλαγή για τον Ατρόμητο στο 62΄: Ο Τζοβάρας αντί του Ρομπάιγ.

Αλλαγή για τον Ατρόμητο στο 69′: Ο Αντζιέλσκι παίρνει τη θέση του Βέργου.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χοβάν – Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρεμ, Αυλωνίτης, Πεταυράκης – Μορέιρα, Ουεντραόγκο-Ουάρντα, Τομάς-Άλεξιτς, Μπετανκόρ

Δύο αλλαγές για τον Πανσερραϊκό στο 66′: Ο Γούλερι και ο Χατζηστραβός στο ματς, αντί των Μπετανκόρ και Τομάς