Λουτσέσκου: «Είναι μία πανάξια νίκη, θα μπορούσαμε να είχαμε βάλει και άλλα τέρματα»

Ο Ραζβάν Λουτσέκου μιλώντας στη COSMOTE TV μετά το 2-3 στο Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ επισήμανε σχετικά:

«Το μέλλον είναι σήμερα (ως προς απάντηση σε ερώτηση για το ματς με τον Αρη που είχε προηγηθεί).

Δεν έχει σημασία το τι συνέβη πιο πριν. Κοιτάμε να νικάμε σε όποια διοργάνωση έχουμε μπροστά μας.

Το παιχνίδι το παίξαμε εμείς με τις ευκαιρίες μας. Κάναμε το παιχνίδι μας. Θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει παραπάνω τέρματα. Στο 2ο ημίχρονο ήταν πιο πιεστικός ο αντίπαλος.

Είναι μία πανάξια νίκη. Εάν κάτι δεν με αφήνει χαρούμενο είναι το γκολ που δεχθήκαμε στις καθυστερήσεις.

Όπως και το πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού. Από εκεί και πέρα οι παίκτες το διαχειρίστηκαν πολύ καλά ακόμα και όταν χάσαμε τον Κεζντιόρα.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος γενικά από το πώς διαχειρίστηκαν το παιχνίδι οι παίκτες μας».