Βαθμολογία Ευρωλίγκα: Στην πρώτη τριάδα ο Ολυμπιακός – Εκτός οκτάδας ο Παναθηναϊκός

Βαθμολογία Ευρωλίγκα

Ο Ολυμπιακός ανέβηκε στην 3η θέση μετά τη νίκη επί της Ζάλγκιρις, την ώρα που ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ έμενε στη 14η θέση.

Το 4/4 έκαναν η Αρμάνι Μιλάνο και η Μπαρτσελόνα, την ώρα που η Αναντολού Εφές έμεινε στην τελευταία θέση, δίχως νίκη!

Ο Ολυμπιακός επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας εντός έδρας τη Ζάλγκιρις, για να παραμείνει στα υψηλά πατώματα της κατάταξης στην EuroLeague.

Οι ερυθρόλευκοι έχουν κάνει το 3/4 μέχρι στιγμής, επίδοση που έχουν ακόμη τέσσερις ομάδες -ο λόγος για τις Ρεάλ Μαδρίτης Βιλερμπάν, Ζενίτ και ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ είχε σαφώς πιο δύσκολο έργο απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης στο WiZink Center, όπου ηττήθηκε για τρίτη φορά σε τέσσερις αγώνες φέτος στην EuroLeague.

Στην κορυφή της βαθμολογίας έμεινε η Αρμάνι Μιλάνο, η οποία διατήρησε -την ίδια ώρα- την Αναντολού Εφές στις τελευταίες θέσεις δίχως νίκη.

Εξάλλου, λίγη ώρα νωρίτερα, η μεγάλη βραδιά των Μπράντον Ντέιβις και Νικ Καλάθη έδωσε στην Μπαρτσελόνα το διπλό επί της Μονακό στην παράταση, με τους μπλαουγκράνα να κάνουν το 4/4 στη διοργάνωση.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

  • Ζενίτ – Μπάγερν Μονάχου 79-71
  • Φενέρμπαχτσε – Ούνικς Καζάν 80-41
  • Βιλερμπάν – Μακάμπι Τελ Αβίβ 85-93
  • Άλμπα Βερολίνου – Μπασκόνια 76-80
  • ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ερυθρός Αστέρας 78-76
  • Μονακό – Μπαρτσελόνα 81-85
  • Ολυμπιακός – Ζάλγκιρις 83-68
  • Αρμάνι Μιλάνο – Αναντολού Εφές 75-71
  • Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός 88-63

 

  • Η βαθμολογία

1. Μπαρτσελόνα 4-0
2. Αρμάνι Μιλάνο 4-0
3. Ολυμπιακός 3-1
4. Ρεάλ Μαδρίτης 3-1
5. Βιλερμπάν 3-1
6. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3-1
7. Ζενίτ 3-1
8. Φενέρμπαχτσε 2-2
9. Ερυθρός Αστέρας 2-2
10. Μονακό 2-2
11. Μακάμπι 2-2
12. Μπασκόνια 2-2
13. Άλμπα 1-3
14. Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 1-3
15. Ούνικς Καζάν 1-3
16. Μπάγερν 0-4
17. Αναντολού Εφές 0-4
18. Ζάλγκιρις 0-4

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής

  • Αναντολού Εφές – Ούνικς Καζάν 21/10 στις 20:00
  • Ζάλγκιρις – Μπάγερν 21/10 στις 20:00
  • Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 21/10 στις 21:05
  • Αρμάνι Μιλάνο – Βιλερμπάν 21/10 στις 21:30
  • Ρεάλ Μαδρίτης – Φενέρμπαχτσε 21/10 στις 22:00
  • ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός 22/10 στις 20:00
  • Ερυθρός Αστέρας – Άλμπα Βερολίνου 22/10 στις 20:00
  • Μπασκόνια – Μονακό 22/10 στις 21:30
  • Μπαρτσελόνα – Ζενίτ 22/10 στις 22:00