Ολυμπιακός – Μαρσέιγ 1-0: Ο Χασάν τους έκανε να πουν… poutain!

Πρεμιέρα με νίκη για τον Ολυμπιακό στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, με τους «ερυθρόλευκους» να επικρατούν με 1-0 της Μαρσέιγ στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Το γκολ που έκρινε το τελικό αποτέλεσμα υπέρ των «ερυθρόλευκων» σημειώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με τον Χασάν να εκμεταλλεύεται την εξαιρετική σέντρα του Βαλμπουενά.

Οι γηπεδούχοι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα είχαν αρκετά καλή απόδοση, χάνοντας σε αρκετές περιπτώσεις την ευκαιρία να πάρουν το προβάδισμα. Κορυφαία βέβαια στιγμή, το γκολ του Μασούρα στο 52’, το οποίο ωστόσο ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ.

Από την άλλοι οι Γάλλοι είχαν τις δικές τους ευκαιρίες κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ζοσέ Σα να διατηρεί το μηδέν για την εστία του.