Ο Παναιτωλικός κέρδισε την Κέρκυρα και κάνει όνειρα για πεντάδα!

Ο Παναιτωλικός κέρδισε και την Κέρκυρα με 1-0 και πλέον ελπίζει βάσιμα για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Γουίλιαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ενώ ο Κυριακίδης έκανε σωτήρια επέμβαση στο 93′ που χάρισε την νίκη στην ομάδα του.

Σε ένα ματς με ελάχιστες ευκαιρίες, τα «καναρίνια» δεν… πτοήθηκαν από τη βροχή και κέρδισαν με 1-0 την Κέρκυρα. Αποτέλεσμα που τους έφερε στο «-3» από την 5η θέση και πλέον, μπορούν να βλέπουν ψηλά.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μιχάι, Σοάρες Άργκους, Μύγας, Μαρινάκης, Μάρκος Πάουλο (10′ Βασιλούδης), Μπεχαράνο, Μοράρ, Μάζουρεκ (88′ Ιταμπέλ), Χόρχε Ντίας, Ουίλιναν (79′ Μπράβο)

Κέρκυρα (Γιάννης Μαντζουράκης): Γιαννακόπουλος, Αντέτζο, Λέκοβιτς, Αρτυματάς, Κρητικός, Γεωργίου (73′ Ζορμπάς), Παμλίδης (69′ Μενσά), Σπίνουλας, Μυτίδης, Ρόλε (79′ Γεωργακόπουλος), Γρομητσάρης