ΕΟΔΥ: Δείτε πού μπορείτε να κάνετε αύριο δωρεάν rapid test

δωρεάν rapid test

Σε 163 σημεία της Ελλάδας θα βρίσκονται αύριο, Τρίτη (15/2), οι Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ για τη διενέργεια δωρεάν rapid test στους πολίτες.

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19».

Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Τα σημεία δωρεάν ελέγχου του ΕΟΔΥ για Covid-19

Δ. Ελευσίνας, Α’ ΚΑΠΗ Ερμού & Πετράκη, Άνω Ελευσίνα, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Β’1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο -Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Ευπαύλεως, 09:00-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
Δ. Κηφισιάς, πλατεία Πλατάνου, παραπλεύρως του Άλσους Κηφισιάς, μπροστά από τον ΗΣΑΠ, 09:30-15:00
Δ. Περάματος, Β’ ΚΑΠΗ, Περάματος, λεωφ. Ειρήνης 36, ΤΚ 18863, Πέραμα, 09:30- 15:00
1ο Πολυδύναμο Κέντρο -Δημοτικό Ιατρείο -Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78, 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού 2103626869, 210362869)
2ο Πολυδύναμο Κέντρο -Δημοτικό Ιατρείο -Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού 2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο -Πετράλωνα, Θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού 2103427515-513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο -Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού 2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο -Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού 2102015510-511, 2102015559)
6ο Πολυδύναμο Κέντρο -Δημοτικό Ιατρείο -Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού 2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού 2106993487)
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 12:00-19:00
Δ. Καλαμαριάς, εντός Δημοτικού Θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00
Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 11:00-17:00
Δ. Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:30-15:00
Δ. Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον Δημαρχείου Λαγκαδα, 09:30-15:00
8ο παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:30-15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:30-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00-15:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30-12:30
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Άνδρος, Κέντρο Υγείας Άνδρου, 09:00-17:00
Αργολίδα, αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 09:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
Αρκαδία, πλατεία Μεγαλόπολης, Μεγαλόπολη, 09:30-14:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας -ISOBOX, 08:30-15:30
Άρτα, Μεσόπυργος Άρτας, 09:30-11:30
Άρτα, Αστροχώρι Άρτας, 12:15-14:15
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, Ηπείρων 36, 08:00-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Πολυχώρος Βέσο Μάρε, Ακτή Δυμαίων 17, 09:00-14:30
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 09:00-15:00
Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1,08:30-13:45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ.Ζιάκα 23, 08:30-15:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, έναντι πλατεία Ελευθερίας, 08:30-15:30
Έβρος, φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευριπίδου Ζίγκμπουργκ 10, 08:30-16:00
Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σούλιου 2, 09:00-14:00
Έβρος, Ιατρείο Μεταξάδων, Μεταξάδες Έβρου, 10:00,12:00
Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαΐου 145, 13:00-15:00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30-15:00
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00-15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:30-15:30
Ζάκυνθος, Κ.Υ. Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ζάκυνθος, πλατεία Αγίου Μάρκου, 09:00-13:00
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία -πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX, προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
Ηράκλειο, Μοίρες, Πολύκεντρο Μοιρών, 10:00-13:00
Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, Γ.Ν. Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Ιωάννινα, Αγ. Ιωάννης Ζίτσας, Κοινοτικό Γραφείο, 10:00-13:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00
Καρδίτσα, πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
Καρδίτσα, πλατεία Αγίας Παρασκευής, τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, κεντρική πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κέρκυρα, Κέντρο Υγείας Λευκίμμης, Λευκίμμη, 09:30-14:30
Κεφαλονιά, Αργοστόλι, πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κεφαλονιά, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 09:00-15:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Ευρωπός, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-14:00
Κιλκίς, Κάρπη, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00
Κιλκίς, Γρίβα, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15- 15:15
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15-15:15
Κόρινθος, Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου,08:30-15:30
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 09:30-16:30
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00-14:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30
Λάρισα, κεντρική πλατεία /μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
Λάρισα, πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
Λάρισα, Φάρσαλα /κεντρική πλατεία -Δημαρχείο, 09:00-12:00
Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30
Λάρισα, πλατεία Αγιάς /δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου, 09:00-14:00
Λάρισα, στέκι Νέας Πολιτείας, Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30
Λασίθι, παλιό δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
Λέσβος, Κ.Υ .Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Αγιασός, 10:00-14:30
Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
Λευκάδα, Νυδρί, Παλιό Δημαρχείο, 12:00-14:00
Λήμνος, Μύρινα, Παλιό θυρωρείο Νοσοκομείου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη, 08:30-15:30
Μαγνησία, Μεταξουργείο, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως, 09:00-14:30
Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:30-15:30
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, 07:30-14:30
Νάξος, Ιατρείο Χαλκί, 08:00-10:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, αίθουσα «Κουμουνδούρος», 08:30-15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, είσοδος Μεγάρου Χορού (εκπαιδευτικοί/μαθητές), 08:30-19:30
Μεσσηνία, Καρδαμύλη, παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00-14:30
Μεσσηνία, Μελιγαλάς, ISOBOX Κέντρου Υγείας, 09:00-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
Ξάνθη, Περιφερειακό Ιατρείο Διομήδειας, Διομήδεια, 10:00-13:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:00-13:45
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
Πιερία, Ανδρομάχη, 08:00-15:00
Πιερία, Κέντρο Υγείας Λιτοχώρου, 09:00-15:00
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-12:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-15:30
Ρόδος, Κοινοτικό κατάστημα Καλαβάρδων, Καλαβάρδα, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ. Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-14:00
Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου, 09:30-11:30
Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ (στενό Τρ. Πειραιώς), 08:00-14:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ. Τήνου, 08:00-16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε’ ΚΑΠΗ, 10:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
Φθιώτιδα, δημοτικό parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμία -χώρος Εκδοτηρίων, 10:00-15:00
Φθιώτιδα, Kτίριο ΟΣΚ (στο Πάρκο του Λαού), Στυλίδα, 09:00-13:00
Φθιώτιδα, Δημοτικό Κατάστημα, Δημαρχείο Ελάτειας, Δήμος Αμφίκλειας-Ελάτειας, 09:30-11:30
Φθιώτιδα, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, Δήμος Αμφίκλειας -Ελάτειας, 12:00-14:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
Φλώρινα, ΚΑΠΗ Φλώρινας, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1 (αίθουσα ΚΑΠΗ), 09:00-14:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας, 09:00-13:00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Κασσάνδρα, Προαύλιος Χώρος Κ.Υ. Κασσάνδρας, 09:00-15:00
Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ. Χανίων (1η-2η ΤΟΜΥ), 08:30-14:30
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ. Χανίων (λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30-16:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30-14:00
Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30
Χίος, Άγιος Γεώργιος Βροντάδου, 09:30-14:00