Αθλητικές τηλεοπτικές μεταδόσεις: Πού και τι θα δείτε την Κυριακή

Αθλητικές τηλεοπτικές μεταδόσεις

Πλούσιο πρόγραμμα περιλαμβάνει και το αθλητικό μενού της Κυριακής – Στη Super League ο Βόλος υποδέχεται τη Λαμία (COSMOTE SPORT 2 18:15), ο ΠΑΟΚ τον ΠΑΣ Γιάννινα (19:00 ΟPEN), η ΑΕΚ τον Ιωνικό (COSMOTE SPORT 1 20.30) και ο Ολυμπιακός τον Ατρόμητο ( NOVA SPORTS PRIME 20.30)

Σκυτάλη στην αυλαία της Super League 1 παίρνουν οι αναμετρήσεις της Κυριακής.

Η πρώτη χρονικά είναι αυτή του Βόλου με τη Λαμία (18:15) και ακολουθούν το ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα (19.00), ΑΕΚ – Ιωνικός (20.30) και το Ολυμπιακός – Ατρόμητος (20.30). Η αυλαία της πρεμιέρας θα πέσει τη Δευτέρα (13/09) με τον Άρη να φιλοξενεί τον ΟΦΗ (19.30).

Στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα το ενδιαφέρον εστιάζεται στις αναμετρήσεις Μίλαν – Λάτσιο και Λιντς – Λίβερπουλ.

Τέλος, το Νο1 Νόβακ Τζόκοβιτς και το Νο2 Ντανίλ Μεντβέντεφ της παγκόσμιας κατάταξης θα διεκδικήσουν το βαρύτιμο τρόπαιο του τελευταίου Grand Slam της σεζόν, με τον «Νολε» να είναι έτοιμος να «γράψει ιστορία»,

καθώς θα έχει την ευκαιρία να κατακτήσει το 4ο κορυφαίο Major μέσα σε μία χρονιά, μιας και έχει πάρει ήδη το Australian Open, το Roland Garros και το Wimbledon.

Αναλυτικά οι αθλητικές μεταδόσεις της Κυριακής (12/9):

00:05 MLS: Σιάτλ Σάουντερς – Μινεσότα Γιουνάιτεντ / Novasports 2

13:30 Serie A TIM: Σαμπντόρια – Ίντερ / Cosmote Sport 2

14:00 cinch Scottish Premiership: Χαρτς – Χιμπέρνιαν / Cosmote Sport 8

14:00 Ligue 1: Μονπελιέ – Σεντ Ετιέν / Novasports 2

14:30 2.Bundesliga: Πάντερμπορν – Σάλκε / Novasports 3

14:30 Jupiler Pro League: Άντερλεχτ – Μαλίν / Novasports 5

15:00 La Liga Santander: Εσπανιόλ – Ατλέτικο Μαδρίτης / Novasports Prime

16:00 Serie A TIM: Κάλιαρι – Τζένοα / Cosmote Sport 1

16:00 Serie A TIM: Σπέτσια – Ουντινέζε / Cosmote Sport 3

16:00 Serie A TIM: Τορίνο – Σαλερνιτάνα / Cosmote Sport 9

16:30 Bundesliga: Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Στουτγκάρδη / Novasports 3

16:30 EFL Championship: Νότιγχαμ Φόρεστ – Κάρντιφ / Novasports 4

17:15 La Liga Santander: Οσασούνα – Βαλένθια / Novasports 1

18:00 Ligue 1: Ναντ-Νις / Novasports 2

18:15 Βόλος – Λαμία / COSMOTE SPORT 2 HD

18:30 Premier Leeague: Λιντς – Λίβερπουλ / Cosmote Sport 3

18:30 Bundesliga: Μπόχουμ – Χέρτα / Novasports 3

19:00 Serie A TIM: Μίλαν – Λάτσιο / Cosmote Sport 9

19:00 ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα / OPEN

19:30 La Liga Santander: Κάντιθ – Ρεάλ Σοσιεδάδ / Novasports 1

20:00 Liga Portugal Bwin: Μποαβίστα – Πορτιμονένσε / Cosmote Sport 8

20:00 Φιλικό Μπάσκετ: Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ / Cosmote Sport 4

20:30 Bundesliga: Γκλάντμπαχ – Αρμίνια Μπίλεφελντ / Novasports Start

20:30 A.E.K. – Ιωνικός / COSMOTE SPORT 1 HD

20:30 Ολυμπιακός – Ατρόμητος / NOVA SPORTS PRIME

21:30 Serie B: Πορδενόνε – Πάρμα / Novasports 5

21:45 Serie A TIM: Ρόμα – Σασουόλο / Cosmote Sport 2

21:45 Ligue 1: Λιόν-Στρασμπούρ / Novasports 2

22:00 La Liga Santander: Ρεάλ Μαδρίτης – Θέλτα / Novasports 1

22:30 Liga Portugal Bwin: Ζιλ Βισέντε – Βιζέλα / Cosmote Sport 8

23:00 US OPEN ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Νόβακ Τζόκοβιτς – Ντανίλ Μεντβέντεφ Eurosport 1