Αυτή είναι η βαθμολογία της Superleague, το πρόγραμμα πλέι οφ και πλέι άουτ

Από το “Κλ. Βικελίδης” αρχίζουν σήμερα τα πλέι οφ του πρωταθλήματος της Superleague, με τη συνάντηση Άρης-ΟΦΗ, που θα αρχίσει στις 21:30 και θα μεταδοθεί από το Novasports 2.

Aύριο θα πραγματοποιηθούν στις 19.30 και στις 21.30, αντίστοιχα, τα ντέρμπι ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (19:30 στην Τούμπα από το PAOK TV) και ΑΕΚ – Παναθηναϊκός (21:30 στο ΟΑΚΑ από το Novasports 1).

Στα πλέι άουτ, Ατρόμητος βρίσκεται στην κορυφή με 32 βαθμούς, τον ακολουθούν οι ΑΕ Λάρισας και Αστέρας Τρίπολης με 30, Λαμία και Βόλος έχουν από 27, η Ξάνθη έχει 18, μετά την αφαίρεση 12 πόντων, ενώ Παναιτωλικός με 17 και Πανιώνιος με 11 βρίσκονται στη ζώνη του υποβιβασμού.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ PLAY-OFF (μετά από 26 αγώνες)

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ    66

2.ΠΑΟΚ          52 (+7 σε αναμονή από CAS)

3.ΑΕΚ           51

4.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌΣ  44

5.ΟΦΗ           34

6.ΑΡΗΣ          34

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ PLAY-OUT (μετά από 26 αγώνες)

7.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.  32

8. Α.Ε.Λ.        30

9.ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.  30

10.ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ     27

11.ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ     27

12.Α.Ο. ΞΑΝΘΗ    18

13. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 17

14. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ    11

**Ο τελευταίος της βαθμολογίας υποβιβάζεται στην Super League 2, ενώ ο προτελευταίος δίνει αγώνες μπαράζ με τον δεύτερο της βαθμολογίας της Super League

Το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική Play-Off και Play-Out

Σάββατο 06 Ιουνίου 2020

Play-Off, 1η αγωνιστική

ΑΡΗΣ – ΟΦΗ (21:30)

Play-Out, 1η αγωνιστική

Πανιώνιος – Βόλος ΝΠΣ (19:15)

Κυριακή 07 Ιουνίου 2020

Play-Off, 1η αγωνιστική

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (19:30)

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός (21:30)

Play-Out, 1η αγωνιστική

ΑΟ. Ξάνθη – Ατρόμητος Αθ. (18:45)

ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης (19:15)

Δευτέρα 08 Ιουνίου 2020

Play-Out, 1η αγωνιστική

ΠΑΣ Λαμία – Παναιτωλικός  (20:00)

Play- off

2η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αρης
ΟΦΗ – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική
ΑΕΚ – Αρης
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ – ΟΦΗ

4η αγωνιστική
ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Αρης – ΠΑΟΚ
ΟΦΗ – Παναθηναικός

5η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΟΦΗ
Παναθηναϊκός – Αρης
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

6η αγωνιστική
Αρης – ΑΕΚ
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

7η αγωνιστική
ΑΕΚ – ΟΦΗ
Αρης – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

8η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
ΟΦΗ – Αρης
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

9η αγωνιστική
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Αρης – Παναθηναϊκός
ΟΦΗ – Ολυμπιακός

10η αγωνιστική
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – Αρης

Play-out

2η Αγωνιστική
Αστέρας-Πανιώνιος
Ατρόμητος-Λαμία
Βόλος-Ξάνθη
Παναιτωλικός-ΑΕΛ

3η Αγωνιστική
Ξάνθη-Παναιτωλικός
ΑΕΛ-Βόλος
Αστέρας-Ατρόμητος
Λαμία-Πανιώνιος

4η Αγωνιστική
Ατρόμητος-ΑΕΛ
Βόλος-Λαμία
Παναιτωλικός-Αστέρας
Πανιώνιος-Ξάνθη

5η Αγωνιστική
ΑΕΛ-Πανιώνιος
Αστέρας-Βόλος
Ατρόμητος-Παναιτωλικός
Λαμία-Ξάνθη

6η Αγωνιστική
Ξάνθη-Αστέρας
Βόλος-Ατρόμητος
Πανιώνιος-Παναιτωλικός
Λαμία-ΑΕΛ

7η Αγωνιστική
ΑΕΛ-Ξάνθη
Αστέρας-Λαμία
Ατρόμητος-Πανιώνιος
Παναιτωλικός-Βόλος