Με Ντέλετιτς ο Αστέρας Τρίπολης 0-1 στον Βόλο

Με σκόρερ και πάλι τον Μίλος Ντέλετιτς ο Αστέρας νίκησε με 1-0 τον Βόλο εκτός έδρας και ανέβηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Κάκιστο το παιχνίδι στο πρώτο ημίωρο με την πρώτη ευκαιρία να έρχεται στο 36′. Ο Μπαράλες έκανε την σκαστή κεφαλιά και η μπάλα χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Γκαραβέλη. Στο επόμενο λεπτό ήταν ο Σουάρεθ που νίκησε την άμυνα του Βόλου στον αέρα αλλά δεν βρήκε στόχο.

Ο Αστέρας απείλησε στο 69′ με σουτ του Μπαράλες και τέσσερα λεπτά με τον Ντέλετιτς. Τελικά το γκολ ήρθε στο 86′. Η ομάδα της Αρκαδίας έφυγε στην κόντρα, ο Χαουρέγκι βρήκε τον Ντέλετιτς και αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 0-1. Στις καθυστερήσεις ο Μπαράλες βρέθηκε σε ιδανική θέση αλλά πλάσαρε άουτ.

ΒΟΛΟΣ: Γκαραβέλης, Τσίκας, Δημόπουλος, Κανταμούρο, Λύρατζης (80’Μπελόκ), Τσαούσης, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Μουνίθ, Γκουαροτσένα, Γέντρισεκ (64’Ντεντάκης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ.: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Σουάερεθ, Ανχελ, Μουνάφο, Βαλιέντε, Μαρκ Φερνάντεθ (80’Χαουρέγκι), Ντέλετιτς (90’Τασουλής), Κρέσπι, Μπαράλες.