Με ανατροπή η Λαμία νίκησε 2-1 τον ΟΦΗ

Η Λαμία επικράτησε με 2-1 του ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του ελληνικού πρωταθλήματος.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε ιδανικά για τους Κρητικούς, καθώς μόλις στο 11ο λεπτό ο Ναμπί μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που υπόδειξε ο Γκορτσίλας με τη βοήθεια του VAR.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με παρόμοιο τρόπο. Στο 44’ ο διαιτητής, αφού χρησιμοποίησε το VAR έδωσε την εσχάτη των ποινών, με τον Τουράμ να κάνει το 1-1.

Το δεύτερο γκολ για την ομάδα της Φθιώτιδας ήρθε στο 59’ από τον Δημούτσο, με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι.

Λαμία – ΟΦΗ 2-1

Γκολ: 11′ πεν. Ναμπί (ΟΦΗ), 45’+1 πεν. Τουράμ (Λαμία). 59′ Δημούτσος (Λαμία)

Κίτρινες κάρτες: Θεοδωρόπουλος, Δημούτσος – Κοροβέσης, Μάνος, Σεμέντο, Στάικος

Λαμία: Θεοδωρόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκαρντοβέλι, Ρόμανιτς (83′ Τζανετόπουλος), Δημούτσος, Μπεχαράνο, Σκόνδρας, Τουράμ, Ντελ Πίνο (37′ Βασιλόγιαννης), Καραμάνος (90’+4 Σάλιακας).

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μπράουν (66′ Κουτρουμπής), Κοροβέσης (79′ Φιγκεϊρέδο), Σακόρ, Τσιλιανίδης, Γιαννούλης, Μαρινάκης, Νέιρα, Μάνος, Ναμπί (13′ Στάικος), Σεμέντο.