Διπλό με τεσσάρα και… όργια Μέσι για την Μπαρτσελόνα

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο επέστρεψε στο ισπανικό πρωτάθλημα η Μπαρτσελόνα επικρατώντας εύκολα με 4-0 στην έδρα της Μαγιόρκα.

Οι «μπλαουγκράνα» με το τρίποντο της νίκης ανέβασαν στους πέντε βαθμούς τη διαφορά που τους χωρίζει από τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο αγώνας που ολοκλήρωσε το σημερινό πρόγραμμα της 28ης αγωνιστικής στη La Liga, ξεκίνησε εντυπωσιακά για τους Καταλανούς, με τον Βιντάλ μόλις στο δεύτερο λεπτό να ανοίγει το σκορ. Τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους έγιναν ακόμα πιο απλά στο 37’ όταν ο Μπρεθγουέιτ εκμεταλλεύτηκε τη δεύτερη ασίστ του Μέσι για το 0-2.

Στο δεύτερο μέρος, το… πάρτι της Μπαρτσελόνα συνεχίστηκε και ο Άλμπα στο 80’ ανέβασε ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Μέσι.