Διπλό για τον Ατρόμητο στη Λάρισα

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από τη Λάρισα ο Ατρόμητος, καθώς κατάφερε να κάμψει με 2-1 την αντίσταση της ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του ελληνικού πρωταθλήματος.

Μετά από το εν λόγω αποτέλεσμα οι «βυσσινί» διατηρήθηκαν στους 19 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Περιστερίου ανέβηκε στους 18 και βρίσκεται πλέον στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν το προβάδισμα μόλις στο πέμπτο λεπτό του αγώνα, με τον Ούμπιδες να σκοράρει έχοντας τη βοήθεια της τύχης. Από εκεί το σημείο και μετά η ΑΕΛ ανέβασε ταχύτητα, είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά στο 20’ ο Ατρόμητος κατάφερε να κάνει το 2-0.

Σκόρερ για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη ήταν ο Ουγκράι μετά από εξαιρετική αντεπίθεση. Παρά το γκολ του Ατρόμητου, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ελέγχουν την αναμέτρηση και έφτασαν στην ισοφάριση με τον Φατιόν να εκτελεί σωστά το πέναλτι που παραχώρησε ο Βέλλιος.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες επικεντρώθηκαν σε παιχνίδι κέντρου, με τις ευκαιρίες να είναι ελάχιστες. Έτσι το διαμορφωμένο 1-2 από τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, δίνοντας στον Ατρόμητο μια σπουδαία εκτός έδρας επικράτηση.