Α2: Το 3/3 έκαναν Ηρακλής, Περιστέρι και Χολαργός

Τρεις ομάδες παρέμειναν αήττητες στην Α2 μετά την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος, καθώς από το «γκρουπ» βγήκε η Δόξα Λευκάδας, που υπέστη απρόσμενη ήττα με 77-71 από τον Αμύντα στην έδρα της. Σ 

Ο Ηρακλής και το Περιστέρι πήραν εμφατικές νίκες απέναντι σε Παπάγου (84-61) και Αρκαδικό (85-59) αντίστοιχα, ενώ ο Χολαργός κέρδισε στο νήμα τον Απόλλωνα Πάτρας (81-79). 

Αναλυτικά η τρίτη αγωνιστική 

Δούκας-Καστοριά 53-90 
Διαιτητές: Παναγιώτου-Αναστόπουλος Αντ.-Λιότσιος (Παλάτος) 

ΑΕ Λάρισας-Ερμής Αγιάς 88-75 
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Πιτσίλκας-Γερακίνης (Μόρφη Γ.) 

Ηρακλής-Παπάγου 84-61 
Διαιτητές: Παγώνης-Καλογερόπουλος Λ.-Φακίτσας (Παπαγεωργίου) 
Δεκάλεπτα: 27-21, 24-9, 18-14, 15-17. 
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 3, Αθανασούλας 7 (1), Τότσιος 6, Παπαδιονυσίου 14 (2), Δεληγεώργης, Χαριτόπουλος 12, Γκαγκαλούδης 8 (1), Κακαρούδης 15 (1), Γιαννακίδης 2, Μπούμπαλο 14, Κάτσιος, Καλαϊτζίδης 3 (1) 
Παπάγου (Σορώτος): Μελισσαράτος 9, Γκάτζο, Ψαράς, Αποστολίδης 5 (1), Μερκούρης 3 (1), Ζώρζος 15 (2), Παπαπέτρου 7 (2), Φακοπουλίδης 4, Φιλιππάκος 12, Σάλεχ 4, Μουρίκης 2. 

Χολαργός-Απόλλων Πάτρας 81-79 
Διαιτητές: Μαλαμάς-Κοτσίμπος-Κυριακόπουλος (Δούκας) 

Δόξα Λευκάδας-Αμύντας 71-77 
Διαιτητές: Γεωργιάδης-Παφίλης-Τζίμα (Κανελλόπουλος) 

Εθνικός-Ψυχικό 64-51 
Διαιτητές: Θεονάς-Καραβίτης-Κάρδαρης (Ντάβαρης) 

Περιστέρι-Αρκαδικός 85-59 
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Δημόπουλος-Ταρενίδης Κ. (Γολεγού) 
Δεκάλεπτα: 19-16, 45-27, 66-40, 85-59 
Περιστέρι (Καραγιάννης): Κλαρκ 10 (2) , Παππάς 7 (1), Μαγκουνής 14 (1), Πολυτάρχου 9 (3), Μάντζαρης 8 (2), Σκορδίλης 4, Σιγκούνας 10 (1), Κωνσταντακόπουλος 11 (2), Σίμτσακ 6, Δημητριάδης 6. 
Αρκαδικός (Κουστένης): Παππάς, Βλάχος 3 (1), Λυμπερέας 2, Τζαϊδάς 3, Προδρόμου 17 (1), Μαραγκάκης 5 (1), Αποστολίδης 2, Πελτιέρ 10 (2), Γαρμπής, Απέργης, Τζουγκαράκης 17. 

Σε εξέλιξη από τις 18.00 Μαρούσι-Καρδίτσα 
Διαιτητές: Τσούνας-Χαλαμπαλάκης-Καρακάσης (Άκελ) 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 29/10) 
Καρδίτσα-ΑΕ Λάρισας 
Παπάγου-Μαρούσι 
Απόλλων Πάτρας-Ηρακλής 
Καστοριά-Χολαργός 
Αμύντας-Δούκας 
Ψυχικό-Δόξα Λευκάδας 
Εθνικός-Περιστέρι 
Ερμής Αγιάς-Αρκαδικός